FK 2220-E / FK 2221- 24V Agregat chłodniczy do elektrycznych pojazdów dostawczych

1 min czytania

Nowy agregat do elektrycznych pojazdów dostawczych

Zalety

■ Zasilany z akumulatora pojazdu, brak sprężarki w komorze silnika

■ Bezszczotkowy zintegrowany silnik 24V, bez drogiej wymiany szczotek węglowych

■ Niezawodne chłodzenie do temperatury zewnętrznej 43°C

■ Płaski parownik wewnątrz pojazdu (tylko 187 mm)

■ Stała wydajność chłodzenia w korkach i zatłoczonych miastach przy niskim zużyciu energii

■ Łatwy i szybki montaż

Opcje

■ Odszraniane gorącym gazem

■ Chłodzenie postojowe 230 V

 

Główne zalety:

System przeznaczony do małych pojazdów (do 3,5 tony) typu furgon

Napięcie 24V pozwala na ekonomiczna i wydajną eksploatację baterii. Znakomicie się sprawdza w transporcie wymagającym ścisłego reżimu temperaturowego w zatłoczonych miastach, gdzie często występują zatory drogowe i inne ograniczenia ruchu pojazdów a wąskie ulice wymagają stosowania małych, szybkich i wszechstronnych pojazdów dostawczych. KONVEKTA opracowała Agregat chłodniczy FK 2220-E który jest zasilany energią z akumulatora 24V. Nie ma potrzeby instalowania sprężarki w komorze silnika. W ten sposób zredukowano nie tylko koszty instalacji rezygnując z uchwytu sprężarki, ale powstały nieograniczone możliwości instalacji w pojazdach z klimatyzacją kabiny kierowcy. FK 2220-E może osiągnąć swoją moc i wydajność przy temperaturze zewnętrznej do 43°C , wydajność chłodnicza nie jest zależna od prędkości obrotowej silnika.

FK 2220-E składa się z dwóch komponentów.

Jeden to skraplacz dachowy DKD 133-E,

a drugi to parownik VD2058 .

Cała jednostka chłodnicza i napędowa jest umieszczona w obrębie modułu dachowego. Poszczególne komponenty są optymalnie dopasowane do siebie i można do nich dotrzeć w prosty i przyjazny dla serwisu sposób poprzez zdjęcie osłony.

Kolejna zaleta jest ukryta pod obudową na dachu. Jest to górny skraplacz. To tutaj znajduje się w pełni hermetyczna sprężarka z bezobsługowym napędem 24V.

KONVEKTA stawia na parownik VD 2058 napędzany napięciem 24 V. Parownik ma całkowitą wysokość tylko 187 mm i wydajny wentylator, który zapewnia niezawodną cyrkulację powietrza w komorach chłodniczych o objętości załadunku do 14 m³ .

 

Poprzedni artykuł

Higiena w układach klimatyzacji Konvekta

Następny artykuł

ProViu®360 sprawdza się także na kempingu

Najnowsze z Blog

0 $0.00