//

Mamy już 40 Lat

4 min czytania
Oddział firmy na lotnisku Modlin

Rok 2023 jest dla naszej firmy rokiem jubileuszowym – obchodzimy bowiem 40 –lecie swojej działalności


Rok 2023 jest dla naszej firmy rokiem jubileuszowym – obchodzimy bowiem 40 –lecie swojej działalności. Założona 15 stycznia 1983 r. przez Pawła Drabczyńskiego firma przez pierwsze trzy lata funkcjonowała jako Zakład Naprawy Sprzętu Elektroniki Samochodowej w Częstochowie. Rozszerzając w 1986 roku działalność o obsługę tachografów (stworzono w tym celu osobne stanowiska wyposażone w komputery „Spectrum”) i naprawiając rocznie nawet 6000 tych urządzeń, zakład wzbudził zainteresowanie uznanych producentów elektroniki samochodowej.

 

Pierwsza siedziba firmy przy WSI Uniwersum w Częstochowie.

Sam Paweł Drabczyński również podjął starania w celu nawiązania współpracy z niemieckim koncernem Mannesmann Kienzle. Skutkiem tego było „mianowanie” w 1991r. firmy DRAB na wyłącznego przedstawiciela na rynku polskim tego czołowego producenta tachografów. Zostanie przedstawicielem tak znanego koncernu było niewątpliwie dużym sukcesem, gdyż starało się o to wiele, dużych i znanych na rynku firm z branży transportowej.

Dzień podpisania umowy o wzajemnej współpracy z firmą Mannesmann Kienzle był spełnieniem moich zawodowych marzeń – wspomina Prezes firmy Paweł Drabczyński.

Z roku na rok zakres współpracy rozszerzał się, dwa lata od momentu reprezentacji interesów niemieckiego koncernu przez firmę DRABPOL ( nazwa zmieniona w 1992r.) powołany został dział „Miernictwa dla BRD”, który rok później wzmocniony został poprzez przejęcie produktów VDO. Możliwe to było na skutek fuzji Mannesmann Kienzle z VDO i powstanie nowej firmy VDO Kienzle. W późniejszych latach w niemieckim koncernie dochodziło do kolejnych fuzji i powstawania nowych grup, co nie pozostawało bez znaczenia na zakres naszej wzajemnej współpracy – i tak w 2000 r. powstała grupa Siemens VDO Automotive, która po siedmiu latach połączyła się z koncernem technologii motoryzacyjnych – Continental. Sytuacja ta trwa do dziś – Continental VDO to nasz główny partner.

Jakkolwiek współpraca z marką VDO dominowała w naszej działalności, cały czas szukaliśmy możliwości dalszego rozwoju. W 1993 r. zostaliśmy wyłącznym reprezentantem w Polsce firmy Konvekta – producenta klimatyzacji i agregatów chłodniczych do pojazdów i współpraca ta trwa nieprzerwanie do dziś, czyli już 30 lat.

Kolejne lata to kolejny partnerzy firmy, tacy jak: Mix Telematics, Molpir, ASC, Dana /TM4, Curtiss Wright, Enersys/Hawker, czy w ostatnim roku – Loop Energy.

Dużym sukcesem firmy było otrzymanie w 2002 r. certyfikatu Systemu Jakości ISO 9001:2009, a następnie AQAP 2110:2009.

Przez całe 40 lat firma nasza koncentrowała się na dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa w transporcie.

Siedziba firmy w Mykanowie k. Częstochowy

Z sukcesem wdrożyliśmy na rynek polski tachografy analogowe i cyfrowe ,ergonomiczne miejsce pracy kierowcy wraz z systemem elektroniki pokładowej, zaawansowane systemy telematyczne czy klimatyzatory do pojazdów szynowych i autobusów komunikacji miejskiej. Od kilku już lat firma nasza realizuje swój program „Elektromobilność z DRABPOL-em”, na który składają się  kompleksowe rozwiązania, integrujące systemy napędu elektrycznego pojazdów z wewnętrzną architekturą elektroniki pokładowej. Jesteśmy globalnym dostawcą usług, związanych z integracją całopojazdową. Zakres tych usług obejmuje produkcję, naprawy, tworzenie oprogramowania, szkolenia, nadawanie uprawnień, doradztwo oraz usługi designerskie.

W 2007 roku rozszerzyliśmy swoją działalności o zupełnie nowy sektor, związany z rynkiem lotniczym – awionikę samolotową. Niemal od podstaw firma nasza , nie związana przecież wcześniej z lotnictwem zbudowała cale zaplecze usługowe, uzyskała stosowne certyfikaty PART 145 A i C oraz jako pierwsza w Polsce otworzyła Biuro Projektowe PART 21. Nasze kompetencje doceniły sprawdzone i uznane w świecie lotniczym koncerny, powierzając firmie sprzedaż, serwis i naprawę swoich urządzeń awionicznych.

Dziś reprezentujemy uznane na świecie marki lotnicze z sektora Bussines i General Aviation, m.in. takie jak BendixKing, Garmin, Universal Avionics ( BA), Rockwell Collins i wiele, wiele innych.

 

Siedziba firmy w Warszawie

Od blisko 20 lat działamy również na rzecz obronności kraju. Powołany w firmie Departament Obsługi Sprzętu Militarnego, współpracując m.in. z takimi partnerami jak L3Harris, Bet Shemesh Engines, dostarcza rozwiązania oraz wyposażenie dla wojsk lądowych oraz lotnictwa wojskowego, policji i straży granicznej.

Firma nasza działa dziś jako firma VAR (Value Added Reseller). To co ją wyróżnia to kompletne wdrożenia systemów od strony technicznej i technologicznej. Zapewniamy kompleksową realizację projektów: doradztwo, projekty zabudowy, sprzedaż urządzeń, montaż, serwis oraz obsługę posprzedażową. Ponadto służymy wsparciem dla biur projektowych, technologicznych, konstrukcyjnych oraz Działów IT. Posiadając własne centra szkoleniowe firma nasza organizuje szkolenia dla szerokiej grupy odbiorców – m.in. pracowników serwisów partnerskich, służb kontrolnych,  producentów pojazdów, osób odpowiedzialnych w firmach za archiwizację i analizę danych z tachografów, fleet managerów, przewoźników oraz kierowców.

Na terenie całego kraju zorganizowaliśmy i nadal organizujemy sieć autoryzowanych stacji serwisowych w zakresie pełnej obsługi tachografów, systemów kontroli ciśnienia i temperatury opon oraz klimatyzatorów i agregatów chłodniczych.

Aktywnie działając na rzecz bezpieczeństwa biernego w transporcie drogowym i lotniczym, przykładamy szczególną wagę do przestrzegania zasad etyki w biznesie. Reprezentujemy bowiem branże, które często podlegają ocenie kontrahentów zarówno od strony potencjalnego dostawcy, jak i odbiorcy towarów i usług.

 

Oddział firmy na lotnisku Modlin

Naszą misję realizujemy między innymi poprzez stałe podnoszenie standardów etycznego postępowania, dlatego w 2012 r. wprowadziliśmy w firmie własny Kodeks Etyki, a rok później uzyskaliśmy certyfikat TRACE, potwierdzający wdrożenie u nas należytych praktyk antykorupcyjnych, zapewniających bezpieczeństwo i przejrzystość w relacjach biznesowych.

40 lat temu firma zaczynała swoją działalność z trzema pracownikami, obecnie zatrudnia blisko 70 osób, posiada trzy własne siedziby – Centralę w Mykanowie, Salon Prezentacyjno-Wystawienniczy w Warszawie oraz Lotnicze Centrum Serwisowe z własnym hangarem na lotnisku w Modlinie. 40 lat działalności firmy pokazało, że towarzyszące nam firmowe motto „…z  doświadczenia pewni” nie jest tylko pustym sloganem. Na kolejne lata nie brakuje nam też nowych pomysłów, których nie obawiamy się wprowadzić w życie. Minione 40 lat pokazało, że cały nasz zespół ze swoją wiedzą, doświadczeniem, kompetencjami, a co najważniejsze z pasją skutecznie stawia czoło nowym wyzwaniom i realizuje, wydawałoby się nawet te niemożliwe do realizacji projekty.

Poprzedni artykuł

ProViu®360 sprawdza się także na kempingu

Następny artykuł

Systemy wspomagania pokonywania zakrętów

Najnowsze z Blog

0 $0.00