Cyfrowe monitorowanie opon w czasie rzeczywistym dla wolno stojących przyczep ciężarowych

2 min czytania

Dane z opon w czasie rzeczywistym umożliwiają lepsze planowanie serwisu i konserwacji przyczep ciężarowych

ContiConnect Live może monitorować stan opon całej floty, dzięki czemu pojazdy pozostają na drodze, a nie w warsztacie. Wbudowany akumulator umożliwia codzienne odczyty danych opon do 28 dni.
Rozwiązanie dostępne na wielu rynkach na całym świecie od lipca tego roku. Do cyfrowego monitorowania opon zaparkowanych przyczep ciężarowych ContiConnect dostarcza dane w czasie rzeczywistym. Umożliwiają to specjalne jednostki telematyczne.

System działa równie dobrze z przyczepami wolnostojącymi, jak i sprzęgniętymi.

Urządzenie telematyczne może odbierać dane z czujników opon i wysyłać je do portalu ContiConnect. System może następnie dostarczać ciągłe informacje o stanie napompowania i temperaturze opon przyczepy po podłączeniu do jednostki napędowej. Akumulator urządzenia pozwala na codzienne odczyty do 28 dni. ContiConnect Live może zmniejszyć liczbę awarii opon i utrzymać pojazdy na drodze, a nie w warsztacie. Aktualizacje statusu i alerty w czasie rzeczywistym zwiększają również wydajność i zmniejszają koszty związane z robocizną i konserwacją. ContiConnect Live dla przyczep oferuje również funkcję śledzenia opartą na danych GPS. Dzięki temu menedżerowie flot mają pełny wgląd w dokładną pozycję wszystkich swoich zasobów. Od lipca 2023 r. to nowe rozwiązanie dla naczep jest dostępne na wielu rynkach na całym świecie.

„ContiConnect Live daje flocie ogromną korzyść w postaci wiedzy o tym, czy istnieje problem z wymaganym i optymalnym ciśnieniem w oponach. Te dane pozwalają usunąć usterki jeszcze przed połączeniem naczepy z ciężarówką”, wyjaśnia Clarisa Doval, Head of Digital Solutions.

ContiConnect Live może monitorować stan opon całej floty, dzięki czemu pojazdy wykonują zadania na drodze, a nie oczekują i tracą czas w warsztacie.

 

Czujniki wewnątrz opony wysyłają dane do jednostki telematycznej zainstalowanej na przyczepie. Informacje są wprowadzane do powiązanej platformy zarządzania oponami, gdzie można je łatwo przeglądać za pośrednictwem portalu ContiConnect i aplikacji ContiConnect na miejscu. Operatorzy flot mogą następnie uzyskać dostęp do informacji, takich jak ciśnienie w oponach, temperatura i przebieg dla każdej podłączonej opony. W przypadku niskiego ciśnienia lub powolnego wycieku portal może generować powiadomienia tekstowe lub e-mail do nieograniczonej liczby odbiorców, a sytuację można naprawić przed holowaniem przyczepy.

Za pomocą ContiConnect Live można zapobiegać awariom, obniżać koszty konserwacji i wydłużać czas pracy pojazdu na drodze. Chociaż opony stanowią tylko około pięciu procent kosztów inwestycyjnych floty, mogą stanowić ponad połowę wszystkich kosztów operacyjnych. Jeśli opona traci powietrze w sposób niezauważony, wzrasta opór toczenia i zużycie paliwa, a w przypadku przebicia przyczepa nie nadaje się do użytku, dopóki nie zostanie naprawiona. Wysokie koszty paliwa i przestoje są wyzwaniem nie tylko dla operatora floty, ale także dla klientów i innych stron łańcucha logistycznego z powodu opóźnień w dostawach.

Poprzedni artykuł

TACHOGRAF: Historia sukcesu w pojazdach użytkowych

Następny artykuł

Inteligentne rozwiązania do zastosowań w pojazdach ciężarowych

Najnowsze z Blog

0 $0.00