Nadajniki radiowe firmy IREL z joystickami Curtiss-Wright

1 min czytania

W ostatnim czasie nawiązaliśmy współpracą z firmą IREL- największym w Polsce producentem radiowych systemów zdalnego sterowania . Efektem tej współpracy jest dostawa 200. sztuk joysticków JC Curtiss-Wright do nadajników radiowych naszego nowego Klienta.

 

Firma IREL zajmuje się projektowaniem i produkcją przemysłowych systemów zdalnego sterowania od 1995 roku. Jednym z głównych celów firmy jest poprawa bezpieczeństwa w miejscach pracy poprzez dostarczanie zdalnych sterowań ułatwiających pracę operatora.

Do tej pory IREL wyprodukował ponad 9000 systemów zdalnego sterowania, dostarczając je na rynek nie tylko polski, ale także do takich krajów, jak Francja, Czechy, Niemcy, Norwegia, Włochy i Holandia.

Nadajniki zdalnego sterowania (piloty) cechuje nowoczesny, ergonomiczny kształt, duża niezawodność, odporność na udary, w związku z czym mogą być stosowane w trudnych warunkach. Dodatkowe funkcje techniczne, takie jak programowanie funkcji przekaźników, opóźnienia czasowe, wyjścia analogowe (proporcjonalne) – napięciowe, prądowe i PWM umożliwiają ich użycie we wszelkich urządzeniach wymagających
zdalnego sterowania: suwnice, żurawie, pompy do betonu, platformy jezdne, pociągi naprawcze, podnośniki i inne.

Zastosowanie tych nadajników w przemyśle jest więc bardzo szerokie i różnorodne. W fabrykach produkcyjnych, nadajniki z manipulatorami są używane do sterowania robotami i maszynami produkcyjnymi, zwiększając efektywność i precyzję operacji. W branży suwnicowej, te  urządzenia są kluczowe dla operatorów suwnic, umożliwiając im płynne sterowanie ruchem ładunków w sposób bezpieczny i efektywny.

Tym bardziej jest nam miło, że firma IREL postawiła na oferowane przez nas rozwiązania i zdecydowała się na montaż w swoich nadajnikach joysticków JC 120.

JC 120 to jednoosiowy joystick o niskim poborze mocy, sterowany opuszkami placów. Opracowany został do zastosowań, w których  najważniejsza jest ergonomia i integralność systemu. JC120 to nisko profilowy joystick o minimalnej szerokości, który zapewnia płynną, precyzyjną kontrolę opuszkami palców w jednej osi z możliwością wyboru dwóch długości dźwigni.

Poprzedni artykuł

Nie zwlekaj z wymianą tachografów

Najnowsze z Blog

0 $0.00