Wydania DRABPOL News

Zapraszamy do zapoznania się z naszym firmowym wydawnictwem- Drabpol News, który od 2012 r. ukazuje się jako kwartalnik w poszerzonym wydaniu i nakładzie. Na jego łamach dzielimy się z Czytelnikami nowinami z naszej codziennej działalności, przedstawiamy nowe projekty, zamieszczamy rozmowy i opinie naszych klientów, a także nowości, dotyczące oferowanych przez nas produktów i usług.

Miłej lektury!

kwartalnik firmowy nr 1 (102) 2024

Poprzednie wydania

kwartalnik firmowy nr 4 (101)

PAździernik - Grudzień 2023 r.


W 2023 roku nie brakowało także istotnych dla nas wydarzeń. Zyskaliśmy bowiem dwóch parterów handlowych. Pierwszy z nich to włoska firma Euroswitch, dzięki któremu wprowadziliśmy do sprzedaży czujniki temperatury, poziomu oraz ciśnienia. Drugi to firma Streamax – wiodący na rynku dostawca mobilnych rozwiązań, wpływających na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z kolei w dziedzinie awioniki umocniliśmy swoją współpracę z naszym wieloletnim partnerem – firmą Garmin, razem uczestnicząc w wielu wydarzeniach, poświęconych promocji awioniki Garmin. Warto dodać tu, że w 2023 r. na rynku pojawiło się nowe rozwiązanie Garmina – system PlaneSync, który pomaga uprościć zarządzanie samolotami, umożliwiając właścicielom i operatorom samolotów poświęcenie większej ilości czasu na wykonywane zadanie – latanie. Ważne dla nas było także podpisanie umowy z firmą BendixKing, przedłużającej naszą wzajemną współpracę do końca 2025 roku.
W numerze m. in.:

Czytaj teraz

 

 

kwartalnik firmowy nr 3 (100)

Lipiec - Wrzesień 2023


Z wielką radością informujemy wszystkich Czytelników, że nasze firmowe wydawnictwo Drabpol News doczekało się 100. wydania! Naszą przygodę w tym temacie zaczęliśmy w 1998 r. kiedy to ukazał się 1. numer miesięcznika DSI – Drabpol Serwis Informacje. W 2001 roku czasopismo zmieniło zarówno nazwę (na Drabpol News), szatę graficzną, jak i stało się dwumiesięcznikiem. Od 2012 r. Drabpol News ukazuje się jako kwartalnik w poszerzonym wydaniu i nakładzie. Mamy nadzieję, że przez te wszystkie lata nasz magazyn był źródłem ciekawych informacji, zarówno z naszej działalności, jak i rynków, na których funkcjonujemy.
W numerze m. in.:

Czytaj teraz

 

 

kwartalnik firmowy nr 2 (99)

Kwiecień - Czerwiec 2023 r.


Z wielką radością informujemy wszystkich Czytelników, że nasze firmowe wydawnictwo Drabpol News doczekało się 100. wydania! Naszą przygodę w tym temacie zaczęliśmy w 1998 r. kiedy to ukazał się 1. numer miesięcznika DSI – Drabpol Serwis Informacje. W 2001 roku czasopismo zmieniło zarówno nazwę (na Drabpol News), szatę graficzną, jak i stało się dwumiesięcznikiem. Od 2012 r. Drabpol News ukazuje się jako kwartalnik w poszerzonym wydaniu i nakładzie. Mamy nadzieję, że przez te wszystkie lata nasz magazyn był źródłem ciekawych informacji, zarówno z naszej działalności, jak i rynków, na których funkcjonujemy. Z dumą zapraszamy do zapoznania się z naszym 100. numerem!
W numerze m. in.:

Czytaj teraz

 

 

kwartalnik firmowy nr 1 (98)

Styczeń - Marzec 2023


Ten rok jest niezwykle ważny w życiu naszej firmy. Obchodzimy bowiem jubileusz 40-lecia. W tym numerze zachęcamy do zapoznania się z historią naszej firmy na przestrzeni tych 40-u lat. Z nowym rokiem zyskaliśmy również nowego partnera handlowego. Dzięki nawiązaniu współpracy z włoską firmą Euroswich wprowadziliśmy do sprzedaży czujniki temperatury, poziomu oraz ciśnienia. W numerze przybliżamy profil naszego włoskiego partnera, w kolejnym zaprezentujemy gamę oferowanych produktów. Początek roku w dziale awioniki rozpoczęliśmy od udziału w spotkaniu dealerów BendixKing. Przedłużyliśmy naszą wzajemną współpracę z BK do końca 2025 roku. Przedstawiamy propozycje dla użytkowników statków powietrznych. Pierwsza z nich to pakiet ClearVision od Universal Avionics – kompleksowe rozwiązanie wyświetlacza przeziernego (HUD) i systemu rozszerzonej widzialności w locie (EFVS). Druga nasza oferta, adresowana dla lotnictwa BA i GA to innowacyjne rozwiązania w zakresie zasilania – m.in. ładowarki USB, gniazda, falowniki i inne.
W numerze m. in.:

Czytaj teraz

 

 

kwartalnik firmowy nr 4 (97)

Październik - Grudzień 2022 r.Jesień obfitowała w ważne wydarzenia zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Mowa tu o targach Transexpo w Kielcach oraz Bauma w Monachium. W pierwszych z nich wzięliśmy udział jako wystawca. Wiele z nich znalazło się w autobusach, które swoją premierę miały właśnie na Transexpo. Najważniejszym z nich był bez wątpienia nowy, elektryczny autobus PILEA 12E firmy ARP E-Vehicles, w tworzeniu którego wspólnie z producentem mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Więcej informacji na temat tego projektu i wzajemnej współpracy między naszymi firmami w tym numerze! Z końcem roku w naszej ofercie pojawiło się także sporo nowości. Wiele z nich, takich jak oświetlenie premium NightViu dla sektora off-highway oraz nowe funkcje systemu ProViu 360 II dla sektora budowlanego, prezentowanych było na Baumie. Obok tych rozwiązań nasze porftoflio powiększyło sie także o wodorowe ogniwa paliwowe Loop Energy oraz bezprzewodowe przyciski dla transportu publicznego Molpir.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

 

kwartalnik firmowy nr 3 (96)

Lipiec - Wrzesień 2022Po długim, pandemicznym okresie jesień przywitała nas dużą ilością różnych branżowych wydarzeń – targów, sympozjów, konferencji. Niektóre z nich, takie jak targi IAA czy INNOTRANS powróciły na światową arenę aż po czterech latach. Długa przerwa spowodowała wysyp nowości i premier. Tak też było w przypadku naszego partnera – firmy Continental, który właśnie na IAA zaprezentował wiele nowości. Przedstawiamy je w tym numerze. Z pewnością zainteresują one zarówno użytkowników tachografów, jak i stacje serwisowe. Już po raz 13. braliśmy udział w targach MSPO w Kielcach. W tym roku było to wyjątkowe wydarzenie – 30. edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Było nam więc bardzo miło wspólnie świętować ten okrągły jubileusz. Wszystkich użytkowników statków powietrznych zachęcamy także do zapoznania się z możliwością aktualizacji systemu G1000 Garmin do G1000 NXi. Modernizacje takie świadczy nas zespół Part 145 w Lotniczym Centrum Serwisowym w Modlinie.W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

kwartalnik firmowy nr 2 (95)

Kwiecień - Czerwiec 2022 r.Wiosna, mimo wciąż trudnej globalnej sytuacji przyniosła spore ożywienie w branży. Podczas berlińskich targów BUS2BUS odbyła się światowa premiera nowego autobusu wodorowego firmy ARTHUR BUS. Na zaproszenie producenta wzięliśmy udział w tym niecodziennym wydarzeniu, tym bardziej, że mieliśmy swój duży udział w realizacji tego projektu. Miło nam było także uczestniczyć w premierowej odsłonie autobusu wodorowego pod nazwą NesoBus, prezentowanego przez Grupę Polsat Plus oraz ZE PAK. W pojeździe tym także znalazły się oferowane przez nas rozwiązania.Z pewnością na uwagę zasługuje realizacja przez nasze Organizacje-Projektującą Part-21 oraz Obsługową Part-145 systemu zrzutu szczepionek na samolocie Arivan. Stanowisko to zostało przez nas w pełni opracowane, wykonane oraz zamontowane w kabinie pasażersko – ładunkowej samolotu. Zakończyliśmy też prace przy modernizacji wyposażenia nawigacyjnego samolotu Cessna C-172. Cessna ta zyskała na tablicy przyrządów nowy system nawigacyjny DME Bendix King KN 62A.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

 

kwartalnik firmowy nr 1 (94)

Styczeń - Marzec 2022Takiego początku tego roku nie spodziewał się zapewne nikt z nas. Po prawie dwuletnim pandemicznym okresie, liczyliśmy, że nasze życie znów wróci do normy. Niestety wybuch wojny na Ukrainie przekreślił oczekiwany przez wszystkich powrót do normalności. Jako naród stanęliśmy na wysokości zadania, angażując się w wielką pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Także nasz zespół nie pozostał obojętny na cierpienie innych. Od razu przystąpiliśmy do zbiórek niezbędnych rzeczy. W tych trudnych czasach staramy się również wychodzić naprzeciw potrzebom naszych Klientów. Powiększyliśmy firmową ofertę o nowe rozwiązania, które z pewnością zainteresują obecnych oraz przyszłych odbiorców naszych produktów i usług. Obecna sytuacja na świecie ograniczyła bardzo mocno możliwości zakupu nowych statków powietrznych (GA). Zauważalną tendencją jest zakup używanego sprzętu, który wymaga nie tylko odświeżenia wnętrza, ale przede wszystkim modernizacji wyposażenia awionicznego. Nasze Działy PART-21 oraz PART -145 służą w tym zakresie.W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

kwartalnik firmowy nr 4 (93)

Październik - Grudzień 2021Ostatni kwartał tego roku był bardzo aktywny. Po trzech latach powróciły targi Transexpo w Kielcach, w których wzięliśmy udział. Na stoisku swoją premierę miały trzy nasze rozwiązania. System ® ProViu II generacji otrzymał wyróżnienie Targów Kielce. Na uwagę zasługuje również prezentowane na Transexpo autorskie rozwiązanie naszego działu Research & Development pod nazwą PDU (Power Distribution Unit) – urządzenie dystrybucji mocy, przeznaczone do kontroli zasilania w systemach napędu elektrycznego i hybrydowego w autobusach oraz pojazdach ciężarowych. Ostatni kwartał 2021 przyniósł nowości w branży lotniczej. Wiele z nich zostało zaprezentowanych podczas listopadowej Europejskiej Konwencji AEA w Kolonii. Z ostatnich nowości na uwagę z pewnością zasługuje system wyświetlaczy Vantage firmy Avidyne z nowymi, wielkoformatowymi , hybrydowymi ekranami dotykowymi, który przedstawiamy w tym numerze. Swoje nowe rozwiązania wypuścili na rynek także nasi inni partnerzy, m.in. Garmin oraz Universal Avionics.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

 

kwartalnik firmowy nr 3 (92)

Lipiec - Wrzesień 2021Z zachowaniem nadal panujących obostrzeń sanitarnych, po wielu miesiącach stagnacji z przyjemnością wróciliśmy na krajowe imprezy targowe – MSPO w Kielcach oraz Trako w Gdańsku. Na pierwszej prezentowaliśmy nasze propozycje dla wojsk lądowych oraz lotniczych. Z kolei w Gdańsku, wspólnie z naszym, niemieckim partnerem – firmą Konvekta promowaliśmy systemy klimatyzacji-wentylacji-ogrzewania do pojazdów szynowych.
Frekwencja i zainteresowanie targową ofertą pokazało, jak bardzo wyczekiwane były oba wydarzenia. Ostatnie miesiące to także nasza intensywna współpraca z PIMOTem, czego efektem jest realizacja dwóch, ciekawych projektów które przedstawiamy w tym numerze. Na tegorocznym MSPO kamery kanadyjskiego producenta można było zobaczyć zabudowane m.in. w wielozadaniowych śmigłowcach czy w nowym bezzałogowym wiropłacie. Zachęcamy również do zapoznania się nowym programem obsługi technicznej Honeywell Avionics Protection Plan (HAPP), który oferuje pełną ochronę sprzętu awionicznego firmy Honeywell.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

kwartalnik firmowy nr 2 (91)

kwiecień - czerwiec 2021Pandemia postawiła przed nami wiele ograniczeń, a co za tym idzie wiele, nowych wyzwań. Jednym z takich wyzwań była zdalna współpraca naszego Departamentu Research & Development z producentami pojazdów. W tym trudnym pandemiczym czasie wspólnie z producentami pojazdów przygotowaliśmy i wdrożyliśmy szereg nowych projektów oraz dokonaliśmy walidacji i aktualizacji poprzednich. W ciągu zaledwie kilku miesięcy zdalnie opracowaliśmy i wdrożyliśmy rozwiązania programistyczne oparte o szerokie możliwości KIBES 5 u tureckiego producenta pojazdów – firmy Karsan. Zdalnie przeszkoliliśmy również zespół inżynierów tej firmy. Mimo trwającej pandemii koniec wiosny i początek lata to czas wytężonej pracy dla naszej Organizacji Obsługowej Part-145 oraz Projektującej Part-21. Kolejne samoloty trafiły do nas na modernizację awioniki. Zauważyliśmy, że coraz więcej posiadaczy cywilnych statków powietrznych w Polsce podejmuje decyzję o wymianie starego wyposażenia awionicznego.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

kwartalnik firmowy nr 1 (90)

Styczeń - Marzec 2021Rok pandemii już na nami. Wszyscy mamy nadzieję, że najgorsze już minęło i w tym roku powrócimy do znanej nam przed pandemią normalności . W oczekiwaniu na ten czas prowadzimy działalność z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych. Tym bardziej jest nam miło, że w tym trudnym czasie udało nam się zrealizować kilka ważnych projektów i to w zakresie elektromobilności. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tworzeniu nowego, polskiego autobusu elektrycznego Pilea czy stanowiska testowego z napędem Dana/TM4. Zostaliśmy również zaproszeni do współpracy przy programie Polski E-Van. Mimo wielu obaw, pandemiczny czas nie zastopował działalności naszych Organizacji Obsługowych PART 145 i PART 21. Wielu właścicieli statków powietrznych wykorzystało ten okres na modernizację awioniki w swoich statkach powietrznych. W ciągu ostatnich miesięcy udało się nam więc zakończyć wiele ciekawych projektów w zakresie modernizacji.W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

kwartalnik firmowy nr 4 (89)

Październik-Grudzień 2020Chyba wszyscy z ulgę żegnamy stary 2020 r. Z pewnością zapamiętamy go jako czas walki z pandemią, obostrzeń sanitarnych i codziennych trudów, z którymi nam wszystkim przyszło się zmierzyć. Także dla firm niemal ze wszystkich sektorów miniony rok był niezwykle trudny i odcisnął piętno w ich funkcjonowaniu na długie lata. Firma nasza, podobnie jak wiele innych zmuszona była do szybkiej reakcji na nową rzeczywistość. Pandemia wymusiła na nas nowe formy sprzedaży, m.in. przez internet czy prowadzenie szkoleń online. Najważniejsze jest jednak, że w tym trudnym czasie udało się nam zachować 100% zatrudnienia, a nasz zespół szybko dostosował się do niezbędnego reżimu sanitarnego. W mijającym roku pandemia odcisnęła swoje piętno na rynku lotniczym, szczególnie tym międzynarodowym. W znacznie mniejszym stopniu dotknęła lotnictwa zarówno BA, jak i GA. Ten pandemiczny czas wielu właścicieli statków powietrznych wykorzystało na modernizację awioniki w swoich samolotach. Mogliśmy się o tym doskonale przekonać. Nasze Biuro Projektowe PART 21 oraz Organizacja Obsługowa PART 145 nie próżnowały. W ostatnich miesiącach zakończyły kilka interesujących projektów w zakresie modernizacji awioniki w samolotach Cessna. O jednym z nich piszemy w tym numerze. Miło nam także poinformować Czytelników, że mimo pandemii udało nam się utrzymać mocną pozycję na rynku awioniki, o czym świadczą nagrody od naszych partnerów – jak Brązowa Nagroda Dealera firmy Garmin czy nasza obecność na tzw. liście „SAPPHIRE ELITE”, wśród 10. najlepszych dealerów firmy FREEFLIGHT SYSTEMS.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

kwartalnik firmowy nr 3 (88)

Lipiec-Wrzesień 2020Powoli przyzwyczajamy się do życia i prowadzenia działalności w czasach pandemii. Także w naszej firmie wprowadzamy kolejne obostrzenia i reżimy sanitarne, by móc dalej sprawnie, a co najważniejsze w pełnym zdrowiu funkcjonować na rynku. Tegoroczna jesień jest bez wątpienia inna niż wszystkie. Do tej pory okres ten był dla nas i dla większości branżowych firm czasem niezwykłej intensywności targowej, zarówno w kraju, jak i za granicą. Po raz pierwszy do kilkunastu lat nie uczestniczyliśmy w charakterze wystawcy w tegorocznym MSPO w Kielcach. Pandemia odcisnęła także swoje piętno w świecie lotniczym w zakresie organizacji różnych imprez targowych i wydarzeń branżowych. Z oczywistych względów w tym roku nie uczestniczyliśmy jako wystawca w MSPO w Kielcach, czy w targach Arms & Security w Kijowie, gdzie co roku promowaliśmy nasze rozwiązania, dedykowane dla branży lotniczej. Skupiliśmy się za to na usługach, świadczonych przez Organizację Obsługową Part 145, m.in. w akresie modernizacji awioniki.W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

pobierz .pdf

 

Drabpol News Avionics

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 2 (87)

Kwiecień-Czerwiec 2020Powoli wracamy wszyscy do normalności. Znoszone zostają kolejne obostrzenia, otwierane są granice, a wielu z nas zachowuje się już tak, jakby pandemia na dobre minęła. Niestety ona cały czas trwa, a skutki jej odczuwać będziemy jeszcze długie miesiące. Jedną z branż, bardzo dotkniętych przez pandemię jest branża transportowa. Jak ze skutkami pandemii zmagają się krajowi przewoźnicy możemy się przekonać czytając wywiad z Panem Piotrem Mikielem – Dyrektorem Departamentu Transportu ZMPD oraz z Panią Dorotą Kacprzyk -Prezes IGKM. Po kilku miesiącach trwającej pandemii zauważyliśmy, że rynek lotniczy zarówno BA, jak i GA całkiem dobrze poradził sobie w nowej rzeczywistości. Wielu pilotów nie zaprzestało lotów, a firmy, w których flota statków powietrznych została uziemiona mogły wykorzystać ten czas na modernizację awoniki w swoich samolotach. Jak przygotować się do tego krok po kroku radzą w tym numerze specjaliści z firmy z Universal Avionics.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

kwartalnik firmowy nr 1 (86)

Styczeń-Marzec 2020

Drabpol News Automotive, kwartalnik firmowy nr 1 (86)
Drabpol News Avionics, kwartalnik firmowy nr 1 (86)
Pierwszy, tegoroczny numer naszego kwartalnika oddajemy w Państwa ręce w niecodziennej sytuacji. Scenariusza, jaki napisał
nam ten rok chyba nikt z nas nie mógł przewidzieć. Pandemia, z jaką przyszło nam się zmierzyć zmusiła nas do zmiany trybu życia, do pozostania w domach, zdalnej pracy czy podjęcia innej formy działalności. Firma nasza, jak wszystkie dziś musi zmierzyć się z obecną sytuacją. Mimo trudów w dalszym ciągu staramy się działać na rzecz naszych Klientów, zgodnie z ich potrzebami i oczekiwaniami. Nowe realia wymagają od nas większej elastyczności w działaniu. Jednym z takich działań, które podjęliśmy jest otwarcie sklepu on-line, który mamy nadzieję w obecnej dobie zadowoli naszych Klientów.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

pobierz .pdf

 

Drabpol News Avionics

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 4 (85)

Październik-Grudzień 2019

Drabpol News Automotive, kwartalnik firmowy nr 4 (85)
Drabpol News Avionics, kwartalnik firmowy nr 4 (85)
Za nami kolejny, pracowity rok. Przyniósł naszej firmie wiele nowych wyzwań i otworzył kolejne pole do działania. Udało nam się sfinalizować umowę o współpracy z amerykańskim koncernem Curtiss-Wright, w naszej ofercie pojawiły się również kompleksowe usługi, związane z produkcją wyrobów na drukarce 3D. Z pewnością najważniejszym celem, jaki osiągneliśmy w mijającym roku było zdobycie przez nas uprawnień do przeprowadzania szkoleń operatorów głowic optoelektronicznych serii MX L3 Harris. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok również przyniesie nam wiele, nowych wyzwań i ciekawych projektów.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

pobierz .pdf

 

Drabpol News Avionics

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 3 (84)

Lipiec-Wrzesień 2019

Drabpol News Automotive, kwartalnik firmowy nr 3 (84)
Drabpol News Avionics, kwartalnik firmowy nr 3 (84)
Na tegorocznym MSPO , na którym jesteśmy już od 11 lat zaprezentowaliśmy kompleksową ofertę dla wojskowych pojazdów bojowych, jak i samych żołnierzy. Zgodnie z obietnicą z ostatniego numeru przedstawiamy naszego, nowego partnera – firmę Curtiss-Wright. Dział Avionics nie narzekał tego lata na nudę. Po kilku miesiącach wzajemnych rozmów podpisaliśmy umowy o wzajemnej współpracy z dwoma liderami na światowym rynku lotniczym - Gogo Business Aviation oraz Bet Shemesh Engines Limited. Miło nam również poinformować o nabyciu przez nas uprawnień do szkolenia operatorów głowic optoelektronicznych serii MX.

W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

pobierz .pdf

 

Drabpol News Avionics

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 2 (83)

Kwiecień-Czerwiec 2019

Drabpol News Automotive, kwartalnik firmowy nr 2 (83)
Drabpol News Avionics, kwartalnik firmowy nr 2 (83)
Drugi numer naszego kwartalnika kontynuujemy w nowej odsłonie, która mamy nadzieję przypadła Wam do gustu. Wiosna, jak co roku to okres naszej aktywności na licznych, branżowych imprezach targowych, sympozjach i konferencjach. Wiele z nich już na stałe wpisało się w nasz kalendarz wystawienniczy, ale nie brakowało też takich, na których zadebiutowaliśmy - mowa tu o konferencjach, organizowanych przez Izbę Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, w szeregi której mieliśmy przyjemność przystąpić. Początek dały również targi w niemieckim Friedrichshafen, następnie wystawa w Genewie i na Air Fair w Paryżu kończąc.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

pobierz .pdf

 

Drabpol News Avionics

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 1 (82)

Styczeń-Marzec 2019

Drabpol News Automotive, kwartalnik firmowy nr 1 (82)
Drabpol News Avionics, kwartalnik firmowy nr 1 (82)
Oddajemy w Wasze ręce nasz pierwszy, tegoroczny numer i to w nowej odsłonie. Z uwagi na coraz więcej tematów w działach lądowym oraz lotniczym postanowiliśmy rozdzielić nasz kwartalnik na dwie, niezależne części. Pierwsza z nich dotyczy wyłącznie spraw, związanych z rynkiem Automotive. Druga zaś , zupełnie niezależna poświęcona będzie naszej działalności na rynku lotniczym.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

pobierz .pdf

 

Drabpol News Avionics

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 4 (81)

październik - grudzień 2018

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 4 (81)
Końcówka roku 2018 była dla nas dość intensywna, ale tak to z reguły bywa przy zamykaniu kolejnego okresu. Nie zabrakło nam przy tym powodów do radości i dumy. Sukcesem zakończył się nasz udział w kieleckich targach Transexpo. Po raz kolejny otrzymaliśmy Medal Targów Kielce, tym razem za system napędowy TM4 dla elektrycznych autobusów miejskich.W przeddzień targów miło nam było obchodzić w autobusowym gronie nasz "mały" jubileusz 35-lecia działalności na rynku Automotive. Z pewnością, kolejny – już pełne 40-lecie, odbędzie się z wielką pompą.W numerze m. in.:

 

Na koniec chcemy poinformować naszych Czytelników, że od tego wydania rozpoczynamy publikacje wybranych przez nas artykułów z lotniczego magazynu „Avionic News”. Jest to miesięcznik, wydawany przez Stowarzyszenie AEA, którego jesteśmy członkiem. Mamy nadzieje, że zamieszczane artykuły będą dla Was źródłem wielu przydatnych informacji, jak również wielu ciekawostek z lotniczego świata.

Na nowy Rok życzymy wszystkim dużo optymizmu, zdrowia i wielu sukcesów na każdych polu działania.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 3 (80)

Lipiec-Wrzesień 2018

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 3 (80)
Po dosyć spokojnym okresie wakacyjnym z pełną energią rozpoczęliśmy intensywny okres targów, sympozjów i konferencji. Wrzesień przyniósł aż trzy znaczące imprezy targowe z naszym udziałem, w tym bardzo ważne dla nas kieleckie MSPO, na których byliśmy obecni w charakterze wystawcy już po raz 10.W tym okresie udało nam się zrealizować kilka ważnych projektów i to zarówno w dziale lądowym, jak i w lotni- czym. Dumni jesteśmy m.in. z modernizacji awioniki w samolocie ZLIN 242L akrobacyjnej Grupy Żelazny czy w Cessnach 152 Aeroklubu Polskiego.W numerze m. in.:

 

Sukcesem zakończył się również nasz wspólny projekt z firmą Autosan, a jego pierwszym owocem jest elektryczny autobus, w którym dotychczasowa deska MOKI zastąpiona została nowoczesnym 12-calowym wyświetlaczem MVP na zasadzie Plug and Play.

Tradycyjnie już zapraszamy do zapoznania się z ostatnimi nowościami w zakresie awioniki Garmin i Universal Avionics.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 2 (79)

kwiecień-czerwiec 2018

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 2 (79)
Na ten letni okres oddajemy w Państwa ręce drugi, tegoroczny numer naszego kwartalnika. Miło nam poinformować w nim wszystkich Czytelników
o kolejnych, naszych projektach, zakończonych sukcesem. Pierwszy z nich, opracowany wspólnie z firmą Autosan to rozwiązanie, które pozwala zastąpić standardowy pulpit kierowcy nowoczesnym wyświetlaczem MultiViu Professional, na zasadzie Plug and Play.
Drugi autorski projekt, rozwiązanie - TPMS_TELEMATICS pozwala na integrację systemu monitorowania ciśnienia i temperatury opon z systemami telematycznymi. Rozwiązanie to wdrożyła w swoich pojazdach firma ANWIM S.A., u której mieliśmy przyjemność niedawno gościć.W numerze m. in.:

 

W ostatnich miesiącach nie brakowało ważnych, branżowych imprez z naszym udziałem- zarówno w świecie transportowym, jak i lotniczym.

W naszej ofercie pojawiło się też sporo nowości – nowe wskaźniki, agregat chłodniczy , czy najnowsze rozwiązania w zakresie awioniki lotniczej.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 1 (78)

Styczeń-Marzec 2018

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 1 (78)
Wkroczyliśmy w nowy 2018 r. Dla naszej firmy rok ten jest znaczący, gdyż obchodzimy okrągły, jubileusz 35- lecia naszej działalności na rynku. Tak znacząca rocznica skłania nas do podsumowań, refleksji i wspomnień, ale i pytań o przyszłość.Przez te lata bardzo dużo wydarzyło się w życiu firmy. Odnieśliśmy wiele spektakularnych sukcesów i jak w każdej firmie nie brakowało porażek, ale one motywowały nas do dalszej pracy.W numerze m. in.:

 

To nie jedyny nasz jubileusz, który przypada na ten rok. Równo 15 lat temu nawiązaliśmy współpracę z firmą Toll Collect, dla której powołaliśmy w Polsce autoryzowane stacje serwisowe.

Także w branży lotniczej przyszedł już czas na okrągłe rocznice. W tym roku po raz 10. jako członek AEA uczestniczyliśmy w Konwencji AEA w USA, o czym możemy przeczytać w tym numerze.

pobierz .pdf

 


Czy wiesz, że....


Zapraszamy do zapoznania się z naszym firmowym wydawnictwem- Drabpol News.
Pierwszy numer, jeszcze pod nazwą "DSI- Drabpol-Serwis-Informacje", w wydaniu czarno-białym ukazał się w lipcu 1998 r.
i w formie miesięcznika funkcjonował do końca 1999 r. Zmiana nazwy na Drabpol News, a zarazem formy i szaty graficznej nastąpiła w 2001 r.
Już po roku zmieniliśmy wygląd logo, a w kolejnych latach poszerzyliśmy objętość i zakres tematyczny naszej gazety.

0 $0.00