/

WYRÓŻNIENIE NA TRANSEXPO 2021

2 min czytania
transexpo 2021 drabpol wyróżnienie

Po 3 latach od ostatniej edycji, wystawcy i zwiedzający powrócili do Kielc na długo wyczekiwane targi Transexpo. 15, jubileuszowa edycja miała się odbyć w październiku 2020r., jednak pandemia zatrzymała te plany. Do ostatniej chwili ważyły się także losy tegorocznej wystawy. Tym bardziej cieszymy się, że mimo nadal trwającej pandemicznej rzeczywistości targi Transepxo odbyły się zgodnie z planem, goszcząc w swoich progach 112. wystawców oraz niemal 4 tysiące zwiedzających. Wśród wspomnianych 112. tegorocznych wystawców obecna była także nasza firma.

Przypomnijmy, że system ProViu® 36o drugiej generacji to w pełni cyfrowy system podglądu przestrzennego wokół całego pojazdu, wykorzystujący kamery o dużej rozdzielczości i zapewniający obraz w standardzie HD na monitorze 10, 1” HD Touch-Display. Nowe rozwiązanie zapewnia kierowcy kompleksowy widok otoczenia pojazdu w czasie rzeczywistym, zmniejszając tym samym ryzyko wypadków, uszkodzenia ciała osób znajdujących się w pobliżu, a także ryzyko zniszczenia mienia. Miło nam poinformować naszych Czytelników, że system ProViu® spotkał się z uznaniem ze strony targowej Komisji Konkursowej, czego wynikiem było przyznanie mu wyróżnienia Targów Kielce w kategorii „Części i Wyposażenie Autobusów”.

Na tegorocznych targach swój debiut miało także kolejne, nowe rozwiązanie, umożliwiające kierowcom bezpieczne manewry skrętu czy zawracania. Jest nim asystent skrętu WUS AAS – 4.0 niemieckiej firmy WULLHORST. Nowy system wspomaga kierowcę podczas wykonywania skrętu, dzięki natychmiastowemu sygnałowi, ostrzegającemu przed rowerzystami oraz pieszymi. Na monitorze wewnątrz pojazdu widoczna jest cała martwa strefa po stronie przeciwnej do kierownicy (występują wersje systemu zarówno dla ruchu prawostronnego jak i lewostronnego). System powstał też z myślą o spełnieniu unijnej dyrektywy UNECE 151, w związku z czym obszar wykrywania został dodatkowo rozszerzony. Pozwala to na bezpieczne wykrywanie rowerzystów podczas przekraczania jezdni, Asystenta WUE AAS – 4.0 można z łatwością zainstalować w autobusach komunikacji miejskiej.

PREMIERY I NOWOŚCI

Tradycyjne już na stoisku zaprezentowaliśmy naszą kompleksową ofertę dla rynku komunikacji miejskiej. Nie zabrakło przy tym nowości. Pierwszą z nich był nowy system pełnego podglądu wokół pojazdu ProViu® II 360, dedykowany do wszystkich rodzajów pojazdów użytkowych.

TARGOWA OFERTA

Tradycyjnie na Transexpo nie mogło zabraknąć naszych poprzednich medalistów Targów Kielce w kategorii „Części i Wyposażenie Autobusów”. Mowa tu o miejscu pracy kierowcy, mFAP Continental, prezentowanym w formie kabiny z inteligentną kierownicą, dwoma konfigurowalnymi panelami przełączników oraz z szerokim pakietem funkcji oraz systemie napędowy SUMO MD DANA TM4 dla elektrycznych autobusów miejskich. Oferta nasza dla tego rynku jest znacznie bogatsza.

W autobusach komunikacji miejskiej od wielu już lat z powodzeniem stosowane są systemy monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach (CPC), wielofunkcyjne systemy zarządzania flotą pojazdów, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, blokady alkoholowe Alcolock, Internet Box – mobilny Internet, czy klimatyzatory Konvekta. Z ww. rozwiązaniami można było się zapoznać na naszym targowym stoisku.

TM4 Polska, napędy elektryczne do autobusów
system CPC, Continental
Continental Polska
Konvekta Polska
MiX Telematics Polska
Molpir Polska
Curtiss-Wright

Poprzedni artykuł

Konvekta i Drabpol na TRAKO 2021 | 14. Międzynarodowe Targi Kolejowe 21-24.09.2021, Gdańsk, Amber Expo

Następny artykuł

Pakiet Mobilności: nowe obowiązki w transporcie międzynarodowym

Najnowsze z Blog

0 $0.00