/

Z ODWIEDZINAMI NA BAUMIE

2 min czytania

Odbywające się co 3 lata w Monachium Międzynarodowe Targi Maszyn, Pojazdów i Urządzeń Budowlanych to jedne z niewielu, których cykliczności nie zakłóciła pandemia. W tym roku Bauma zaskoczyła swoim rozmachem i to pod każdym względem. Tegorocznej edycji towarzyszyło motto „Cyfryzacja i zrównoważony rozwój”, będące siłą napędową branży budowalnej. Przedstawiciele naszej firmy od wielu już lat obecni są na niemieckiej imprezie. Także i w tym roku z wielkim zainteresowaniem pojawiliśmy się na Baumie, by zobaczyć , co nowego w branży budowalnej?


Tradycyjnie już odwiedzaliśmy stoiska naszych partnerów, którzy po raz kolejny prezentowali w Monachium swoją ofertę.

CONTINENTAL

Niemiecki producent zaprezentował nowoczesne miejsce pracy operatora maszyny roboczej, wyposażonej w kilka wyświetlaczy z szerokim pakietem funkcji, które najbardziej odpowiadają potrzebom klienta. Centralne miejsce w kabinie zajmował wyświetlacz MultiViu Professional 12. W kabinie znalazły się także systemy wizyjne poprawiające bezpieczeństwo, takie jak system pełnego podglądu wokół pojazdu II generacji – PRO VIU 360 wraz z nowymi funkcjami oraz asystent skrętu w prawo / sensor martwego pola Continental Right Viu. Mocną część stoiska stanowiły również rozwiązania z zakresu e-mobility.

Nie mogło zabraknąć przy tym nowości. Po raz pierwszy firma zaprezentowała nowe funkcje systemu ProViu 360, podnoszące poziom bezpieczeństwa w sektorze budowlanym i wydobywczym.

Należy do nich funkcja wykrywania pracowników, która klasyfikując wykryty obiekt w pobliżu maszyny budowlanej jako osobę oraz ostrzega o możliwych zagrożeniach dla życia i zdrowia. Dzięki temu maszyny budowlane zatrzymują się lub nawet nie zaczną się poruszać, gdy ludzie znajdą się w pobliżu.

Druga z nowych funkcji to przezroczyste podwozie, zapewniajace jeszcze lepszą widoczność i precyzję maszyn z wystającymi nadbudówkami. Kolejną nową funkcją jest Clean Camera Assistant, który wykrywa brudne lub zablokowane obiektywy aparatu. Wszystkie trzy nowe funkcje są oparte na algorytmach rozwoju samochodów osobowych firmy Continental i zostały specjalnie zoptymalizowane
do użytku na placach budowy. W ten sposób sektory budowlany i wydobywczy mają dwie korzyści: producenci i klienci mogą uzyskać dostęp do najnowszych technologii motoryzacyjnych, podczas gdy
ich konfiguracje sprzętowe pozostają niezmienione.

Swoją premierę na Baumie miały także najwyższej jakości światła robocze do pojazdów użytkowych i specjalnych. Seria oświetlenia NightViu jest opracowywana specjalnie do zastosowań w sektorze maszyn budowlanych. Dzięki idealnie jednolitemu oświetleniu lampy zapewniają znacznie lepszą widoczność w obszarze roboczym, poprawiając bezpieczeństwo i wydajność na placach budowy. Wyjątkowo wysoką wydajność oświetlenia osiągniętego przy zastosowaniu większej ilości lumenów, ale przy takim samym zużyciu energii, jak w przypadku konwencjonalnych świateł.

Conti Lights to z całą pewnością jedna z najgorętszych premier, gdyż rozwiązania markowane logiem Continental są nieporównywalnie wydajniejsze oraz bardziej ekonomiczne i ekologiczne niż porównywalne produkty konkurencyjnych marek.


KONVEKTA

W kalendarzu imprez Konvekty, Bauma wpisała się już na stałe. Nasz partner promował na swoim stoisku systemy klimatyzacji – wentylacji – ogrzewania z przeznaczeniem specjalnie do maszyn budowlanych, użytkowanych w trudnych, a nawet ekstremalnych warunkach klimatycznych. Odporna obudowa oraz komponenty układu klimatyzacji, wykonane ze stabilnego technopolimeru gwarantują wysoką wydajność, niezawodność i optymalny komfort pracy dla operatora maszyny.

Poprzedni artykuł

XVI Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO w Kielcach – Targowe Wyróżnienie

Następny artykuł

STC dla DRABPOL-u – pierwsze takie w Polsce

Najnowsze z Blog

0 $0.00