Zarządzanie tachografami flotowymi VDO

2 min czytania

Znaczące ułatwienia codziennej pracy dzięki tachografom VDO

 

WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ DZIĘKI CYFRYZACJI
Zarządzanie tachografami flotowymi VDO pomaga wykonywać następujące rutynowe zadania:

Archiwizowanie i udostępnianie danych zgodnie z prawem

Dane karty kierowcy i pojazdu są archiwizowane lub usuwane zgodnie z wymogami prawnymi. Ręcznie utrzymywane listy i kłopotliwe przechowywanie danych nie są już konieczne.

 

 

 

 

 

 

Czuwaj nad cała flotą przez cały czas

Otrzymuj raporty i statystyki dotyczące wykorzystania kierowców, wykroczeń, czasu jazdy, pracy i odpoczynku zgodnie z przepisami europejskimi i krajowymi, takimi jak krajowe wytyczne dotyczące czasu pracy.

 

 

 

 

 

Skutecznie i wydajnie ostrzegaj kierowców

Utrzymuj otwarte kanały komunikacji i współpracuj z personelem dzięki cyfrowo przygotowanym i bezpiecznie udokumentowanym szkoleniom kierowców. Zarządzanie tachografami flotowymi VDO uwzględnia europejski czas jazdy i odpoczynku, a także krajowe przepisy dotyczące czasu pracy, w tym godziny pracy w porze nocnej. Otrzymujesz pełną ocenę sytuacji naruszenia przepisów, która pozwala wysyłać indywidualne raporty do kierowców co tydzień lub co miesiąc.

Zarządzaj ryzykiem grzywien

Oszczędzaj czas i zmniejsz ryzyko dzięki usłudze katalogowej VDO, która łączy potencjalne naruszenia z grzywnami dla poszczególnych krajów. Nie musisz już indywidualnie dopasowywać zgłoszeń naruszeń do krajowych przepisów dotyczących grzywien. Po każdym pobraniu nowych danych znasz aktualne zagrożenie karami dla kierowców i floty.

 

 

Koordynuj i pilnuj terminów

Możesz efektywnie planować konserwację lub połączenie wizyty serwisowej i kalibracji tachografu bez ryzyka konfliktów z bieżącymi zadaniami. Program przypomina o terminach pobierania danych pojazdu i kierowcy, odnowieniach kart kierowcy i firmowych oraz kontrolach prawa jazdy. Unikaj niepotrzebnych przestojów i nigdy więcej nie przegapisz ważnego terminu.

 

Dokładnie kontroluj wszelkie naruszenia i limity za pomocą kilku kliknięć

Nigdy nie trać z oczu poważnych problemów dla floty i każdego kierowcy dzięki usłudze VDO Fleet Scorecards (ERRU). Od razu widzisz, czy istnieje zagrożenie przekroczeniem limitów i czy przyczyną naruszeń nie są błędy w planowaniu lub niewłaściwe zachowanie poszczególnych kierowców.

 

 

Zgodność z przepisami dotyczącymi transportu międzynarodowego
Nie ma już potrzeby stosowania tabel i ręcznej analizy. Dzięki VDO Fleet Tachograph Management możesz szybko sprawdzić, którzy kierowcy są często oznaczani w ruchu międzynarodowym. Naruszenia, takie jak zapomnienie wprowadzenia kodu kraju, są wyświetlane natychmiast i automatycznie.

 

 

Kontroluj bieżące koszty operacyjne
VDO Fleet Tachograph Management zapewnia do 25 szczegółowych raportów i przejrzysty przegląd prędkości, profili prędkości oraz kosztów operacyjnych i paliwowych.

 

 

 

 

Regularnie pobieraj dane

Przechowuj swoje dane pod ręką dzięki funkcji przypomnienia VDO Fleet Tachograph Management, która informuje, kiedy konieczne jest pobranie danych karty kierowcy lub pojazdu.

 

 

 

 

Za pomocą usługi Remote Download i Remote DL4 G możesz zapewnić, że dane tachografu i karty kierowcy będą pobierane automatycznie w ustawowych terminach. Eliminuje to czasochłonne tworzenie i kontrolowanie harmonogramów ręcznego pobierania.

Poprzedni artykuł

Rozporządzenie UE w sprawie bezpieczeństwa ogólnego na drogach

Następny artykuł

Asystent hamowania awaryjnego

Najnowsze z Blog

0 $0.00